Ekologia w biznesie

Ekologiczny biznes – wzór do naśladowania

Firmy odpowiedzialne społeczne w zakresie działań ekologicznych nie należą na świecie do rzadkości, w Polce również coraz większa liczba przedsiębiorstw wykazuje chęć do ochrony środowiska naturalnego poprzez odpowiedzialnie prowadzony biznes. Dlatego też prezentujemy firmy godne naśladowania.

  

Hotel Hyatt Regency Warsaw w Warszawie

Warszawski hotel produkuje dla swoich gości własny miód pod nazwą „Łazienki Gold”. Co w tym ekologicznego? Otóż pasieka, w której wytwarzany jest miód znajduje się na dachu hotelu. W Europie już od jakiegoś czasu pojawiają się „miejskie pasieki”. Hotelowy miód używany jest w tamtejszej restauracji oraz cukierni, gdzie zastępuje cukier – jest to więc też element promocji zdrowego odżywiania.

 

Bank Zachodni WBK

Budynek, w którym mieści się siedziba Banku Zachodniego WBK w Warszawie został uznany za najbardziej ekologiczny budynek w Europie Środkowo – Wschodniej. W Atrium 1 zastosowano nowoczesne technologie rekuperacyjne oraz ogrzanie geotermalne budynku, dodatkowo oszczędzano energię dzięki odpowiednim oknom, a nowoczesny system wodociągowy sprawia, że budynek charakteryzuje również oszczędność wody.

  

Zmniejsz ilość papieru, używaj oprogramowania:

Pełna księgowość:
www.lefthand.pl