Wady hal stalowych

 

W jednym z ostatnich artykułów wspominałem o zaletach hal stalowych. Mimo że ciężko znaleźć wady produktów www.halbud.com.pl , to jednak będąc obiektywnym trzeba ich poszukać. Dlatego w tym artykule postaram Ci się przedstawić jakie wady mają hale stalowe i postaram się tutaj być maksymalnie krytycznym, mimo że sam jestem wielkim fanem konstrukcji tego rodzaju.

 

 

Wady hal stalowych

Skutki

O czym warto pamiętać?

Wrażliwość na korozję

Koszty utrzymania tych konstrukcji rosną, ponieważ trzeba dbać o to, żeby nie było korozji

Mimo wszystko i tak budowa takich hal jest bardziej opłacalna

Słaba izolacja termiczna

Jeżeli potrzebujesz ciepła w hali, to wzrosną znacząco koszty ogrzewania

Da się temu zapobiec na etapie projektowania i budowania

Wyższe koszty utrzymania

Wiąże się to bezpośrednio z dwoma poprzednimi punktami

Oszczędności są na tyle duże, że w większości przypadków opłacalne.

 

To są tak naprawdę trzy największe wady jakie mają hale stalowe. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że mimo wyższych kosztów utrzymania mimo wszystko bardziej opłacalna jest budowa hal niż klasycznych konstrukcji. Dzieje się tak, ponieważ te koszty nie są na tyle wyższe, żeby zmienić korzyści płynące z wykorzystania hal.

 

 

Oczywiście warto pamiętać o tych wadach jeżeli interesują Cię hale stalowe. W niektórych zastosowaniach wady płynące z takich rozwiązań będą nieakceptowalne. Świetnym przykładem są choćby centra handlowe, które zwykle nie są organizowane w wielkich halach. Dzieje się tak, ponieważ byłoby to najzwyczajniej w świecie nieopłacalne.

 

Zmniejsz ilość papieru, używaj oprogramowania:

Pełna księgowość:
www.lefthand.pl